סוגי הגנות

הגנות U.V. עבור שילוט לרכב

מתוך 365 ימים בשנה, אנו הישראלים, נהנים מ- 280 ימי שמש, המהווים כ-9 חודשים מהשנה! בעוד שאנו מוגנים רוב שעות היום מפני קרינת השמש, הרכבים שלנו נמצאים בחוץ, חשופים, תחת השמש היוקדת כל שעות היום.

לכן, חשוב ביותר ליצור שילוט רכבים אשר יושפע בצורה מינימלית מקרינת השמש. במאמר זה נספק מידע רב שכדאי שתדעו על שילוט לרכבים:

 • השמש ונזקיה לשילוט הרכב
 • הגנות U.V. עבור שילוט רכבים
 • סוגי ההגנות נגד קרינת השמש
 • איזו למינציה נבחר עבור שילוט לרכב?
 • הגנה נוספת עבור שילוט רכבים – סוג הדיו של ההדפס

השמש ונזקיה לשילוט הרכב

שילוט רכב, נועד לייצג את החברה המפרסמת בצורה מכובדת ולהעביר מסרים של חדשנות, עוצמה, יוקרה ועוד. על כן שילוט רכבים, שילוט משאיות ומסחריות מוכרח להיות שלם, איכותי, בצבעים חדים וברורים לאורך זמן.

אך השמש הישראלית הופכת שילוט הרכבים למשימה מאתגרת וקשה ביותר!

חברות אשר אינן לוקחות בחשבון את חשיבות הבדיקה של מידת עמידותן של מדבקות לרכב אל מול קרינת השמש, מוצאות את עצמן לאחר חודשים ספורים בלבד, עמדות מול שילוט רכב דהוי, יבש ומתקלף.

סוגי ההגנות נגד קרינת השמש

למינציה והגנה מהשמש הינם המילה האחרונה במלחמה בשמש היוקדת בתחום של שילוט רכבים! לצורך יצירת עמידות בשמש נהוג ליצור על שילוט על רכבים שכבת הגנה עם מסנני קרינה אולטרא- סגול למעשה השם השגור בפינו הינו למינציה U.V.

 

 ישנם שני סוגים עיקריים של למינציה המשמשים לצורך שילוט רכבים: ״למינציה גמישה״ המגיעה כנוזל ו״למינציה קשיחה״

 

 ההבדלים ביניהם מתבטאים בעמידותן של ההגנות לאורך זמן ובמראה הסופי של השלט לרכב.

 • למינציה קשיחה – למינציה קשיחה הינה שכבת ניילון שקופה הנקראת ויניל (Vinyl) בעלת מסנני קרינה באיכות גבוהה מאוד והכי חשוב זה שהיא מוצמדת להדפס כשכבה עליונה במכונת למינציה גדולה ברוחב 1.6 מטר ועובי הציפוי הינו 80 מיקרון!!!

גלילי הויניל מיובאים מגרמניה והינם באיכות גבוהה ביותר, כך שניתן להצמידם למדבקה שעליהם יוצר ההדפס בצורה מושלמת! למעשה ניתן לחוש בניילון על גבי ההדפס ויש לו מראה מבריק ויפה.

 • למינציה גמישה – הלמינציה הגמישה הינה נוזל שמותז על ההדפס. הגימור שלה הינו מט והעובי המתקבל איננו אחיד באופן מושלם ומסתכם בעובי של 20 מיקרון.

למעשה אלו שני ציפויים עם עמידות לתנאי חוץ כדי להגן על ההדפס לאורך זמן מדהייה בשמש ואולם ניתן לבחון את איכותם לאורך שנים ולראות כי הלמינציה הקשיחה מנצחת באופן חד משמעי!!!

 
איזו למינציה נבחר עבור שילוט לרכב?
 • למינציה גמישה – הלמינציה הגמישה ייעודית לטווח של שנתיים ובעיקר משמשת עבור שילוט רכבים פרטיים ומסחריים שכן עובי המדבקה מלכתחילה אמור להיות דק יותר כדי להתגבר על תנאי השטח הלא ישר של הרכב הפרטי או המסחרי.
 • למינציה קשיחה – הלמינציה הקשיחה עבה יותר וחוסמת 99% מקני השמש. ייעודית לטווח של שנתיים וחצי שלוש ואף יותר ובעיקר משמשת לשילוט ארגזי משאיות. מכיוון ששטח ההדבקה ישר. לעובי יש יתרון בשימוש והתוצאה נשמרת לאורך זמן רב!

יתרון נוסף של שילוט לרכבים עם למינציה קשיחה מלבד מניעת הדהיה של שילוט השילוט הוא במניעת בלאי. במשך שנים רבות סבלו המפרסמים מכך שחלקו העליון של שילוט המשאית היה שרוט ופגום עקב חיכוך השלט עם צמרות העצים. כניסתה של הלמינציה הקשיחה שמה קץ לתופעה זו. התגלה כי הציפוי הקשיח מונע 100% מהשריטות!

חשוב!! אין אפשרות להשתמש בלמינציה קשיחה עבור שילוט רכבים פרטים ומסחריים אולם כן ניתן לשלט ארגזי משאיות עם למינציה גמישה!

הגנה נוספת עבור שילוט רכבים – סוג הדיו של ההדפס

ההדפסים מתחלקים לשני עולמות המשלימים את הצורך של כל עסק

 • הדפסות in-door משמשות ליצירת הדפסים למקומות סגורים כגון קניונים אולמות סגורים וכד.
 • הדפסות out-door משמשות ליצירת הדפסים למקומות פתוחים כגון שילוט על בניינים, שילוט רכבים ושילוט משאיות מסחריות וכד

ההבדל העיקרי בין השניים הינו סוג הדיו 

 • דיו סולוונטי – משמש להדפסים בתנאי חוץ (Out-Door). הדיו הסולוונטי עמיד בתנאי חוץ ושחיקתו מהשמש הינה איטית!
 • דיו לייט-סולוונטי – משמש להדפסים בתנאי פנים (In-Door). חשיפתו לשמש של שילוט אשר הודפס בדיו מסוג זה תייצר בלאי גבוהה מאוד עד הלבנה מוחלטת של ההדפס!