סוגי מדפסות ,דיו ואיכות הדפסה?


מה המגמה העולמית ?

עולם הפרינט הרחב קיבל בעשור האחרון המון חידושים טכנולוגיים. חברות מיפן אומנם מובילות את התחום ולהן מספר מותגים חזקים כמו רולנד, מימקי, מוטו, ועוד.

מכיווון שמדובר על טכנולוגיה לישראל יש נגיעה עמוקה בתחום הן במרחב הפיתוח והן בייצור מכונות. רוב מפעלי הייצור ממוקמים בסין ואולם המותגים הגדולים מחזיקים גם מפעלים מקומיים בעיקר לצרכי מו״פ והתייעלות.

המהפכה החלה עם תובנה אסטרטגית כי בסכום הנכון כל בית דפוס מקומי בכל עיר בעולם יוכל להרשות לעצמו לרכוש מדפסת ולבצע הדפסות מקומיות באספקה מיידית לטובת שילוט בערים על גבי מדבקות ושמשוניות הן כבאנרים לטווח קצר והן לטובת הודעות לציבור על מופעים ארועים חגים ושאר התנהלות עירונית. עסקים יכולים להזמין הדפסה ולהגיע לאסוף אותה או לקבל שרותי התקנה תוך שעה-24 שעות ולא כפי שהיה בעבר בו נשלחו הקבצים לבית דפוס ענק במרכז והאספקה היתה תוך יומיים שלושה.


איך תחום הרכב נכנס לתמונה ?

בכל שנה ובכל תערוכה אני רואה איך עולם ההדפסים לרכבים תופס יותר ויותר מקום בענף הדפוס בפורמט רחב. מה שהיצרני מדפסות, חומרי הגלם והדיו הבינו כבר ברור לכולם, התחום שנמצא בצמיחה אדירה הינו תחום השילוט על רכבים משאיות ואוטובוסים. מה שהוביל לייצור מדפסות אמינות חדות עם ממשק תפעולי נוח ורמת תחזוקה גבוהה באפס התעסקות עלויות וזמן. חתרני חומרי הגלם קפצו על העגלה והם מייצרים מוצרי פרימיום עם הפרדה בין הדפסים למשטחים ישרים כגון ארגזי משאיות ובין משטחים מעוגלים כמו רכבים מכל הסוגים. כמובן שהמחיר לחומרי ההדפסה עולה ככל שנדרשת אלסטיות גדולה יותר ולכן מדבקה לשילוט רכב עולה פי 3 עד 5 ממדבקה לשילוט משאית. קפיצת המדרגה האחרונה הינה בציפויי הלמינציה ששודרגו בשנים האחרונות מאוד.

מהי איכות הדפסה טובה ?

איכות ההדפסה נקבעת ע״י שני גורמים. הקובץ שהוכן להדפסה והגדרת המדפסת. קובץ שנבנה עם חומרים באיכויות גבוהות הינו קריטי להצלחת ההדפסה, לחדות שלה ולדיוק שמצפים ממנה. עומק צבע ואיכות הצבעוניות תלויה בהחלטת בעל העסק על מהירות ההדפסה שהוגדרה על ידו. ההדפסה איטית של 8 פס תעניק תוצאה חדה וצבעונית יותר וכמו כן תחזיק יותר שנים בשמש האופציות הקיימות בדר״כ הינן:
2 פס למהירות גבוהה / 4 פס למהירות בינונית / 8 פס למהירות איטית, זאת למעשה הגדרה של מספר הפעמים שראש הדיו ידפיס על כל ס״מ בהדפסה.
הדפסה בכיסוי של 100% דיו איננה מספיק טובה בישראל. מניסיון רב שנים ומתוך רצון לתת תוצאה מרשימה החלטתי לכייל את ההדפסות שלנו לכיסוי ב140% דיו כדי לקבל עומק צבע נכון וצבעוניות שתרגש אותכם !

התוצאה שמתקבלת מרשימה מייצרת לנו מוניטין ומוכיחה את עצמה לטווח ארוך !